במערכת העיכול פועלים הרבה מאד עצבים והרבה מאוד רפלקסים באופן אוטונומי.
מערכת העיכול ומערכת העצבים הכללית משפיעות זו על זו באופן הדדי. מתח כללי (Stress), למשל, יכול לשבש את מערכת העיכול ולהיפך – קיבה לא רגועה יכולה לגרום לתחושת מתח. הדיקור מאוד משפיע על מערכת העצבים ולכן הוא מאוד יעיל לטיפול בבעיות של מערכת העיכול.
פחד ממחטים הוא פחד מובן, עבור רובנו המחשבה על דקירה או על מחט קשורה בתחושה של כאב. אני רוצה להרגיע אותך – דיקור סיני לא כואב. הדיקור מתבצע באמצעות מחטים דקות ביותר, עוביין כעובי שערה, ומטפל מיומן יודע להחדיר אותן מבלי שהמטופל ירגיש. לפעמים, בעת החדרת המחט, מורגש עקצוץ קל שעובר מיד, וגם זה נדיר.
לרוב, על מנת לטפל בבעיה רפואית כרונית, יש צורך בסדרה של טיפולים. הטיפול אומנם לא זול אבל ניתן באמצעותו להשיג תוצאות מצוינות ולמנוע סבל מיותר לאורך זמן. כדי שהבעיה לא תחזור שוב מטפלים בשורש הבעיה, הסיבה שבגינה הבעיה נוצרה, ולא רק בסימפטום.
הרפואה הסינית היא בת יותר מ-2000 שנה. במהלך שנים אלו נצבר ידע רב כיצד ניתן לטפל באופן אפקטיבי במגוון רחב של בעיות רפואיות.
בנוסף, בשנים האחרונות נעשו מחקרים רבים שבדקו את אופן הטיפול והוכיחו מדעית את יעילותו, בייחוד בטיפול בבעיות כאב ובבעיות של מערכת העיכול.
יותר ויותר מוסדות רפואיים משלבים היום את הטיפול באמצעות הרפואה הסינית לצד הטיפול באמצעות הרפואה הקונבנציונלית תוך הכרה ביעילותו ותועלתו של שילוב זה.
נניח שאתם חולים ואתם הולכים לטיפול אצל רופא קונבנציונלי והטיפול לא עוזר, מה אתם עושים? אתם מנסים טיפול אחר או פונים לרופא אחר. אתם לא מיד פוסלים את הרפואה הקונבנציונלית עד שאתם לא מנסים מספר אפשרויות טיפול. אותו הדבר לגבי הרפואה הסינית. אם הטיפול אצל מטפל אחד לא עזר אין זה נכון לפסול את השיטה. הטיפול יכול לא להצליח מכמה סיבות, למשל: טיפול שלא נמשך מספיק זמן או טיפול אצל מטפל שאינו מומחה לבעיה המסוימת איתה הגיע המטופל. במקרה כזה יכול מאוד להיות שמטפל אחר יוכל לעזור במקום שבו מטפל קודם לא עזר.